uygulamalar

Kapaklı Giydirme Cephe Sistemi

Geniş açıklık uygulamalarına olanak sağlayan, kapaklı cephe sistemi, düz, dairesel ve küt badem kapak seçenekleriyle tüm beklentilerinizi hayata geçirebilmektedir.

Bu sayede riskler ortadan kalkmaktadır.Ayrıca alüminyum cephe tasarımının en önemli iki etkeni olan rüzgar ve vakum etkisi daha teklif aşamasında statik hesaplara dahil edilmekte,  bu hesaplara uygun sistemler seçilmekte ve bu bilgiler müşteriyle paylaşılmaktadır.

• 50-70 mm gövde genişliği

• İlave kapı ve pencere sistemleriyle tek, çift ya da vasistas açılım seçenekleri,

• 2 mm et kalınlığına sahip alüminyum profiller,

• Tüm Ral renklerinde ve eloksal seçeneklerinde QUALANOD ve QUALICOAT belgeli profil üretimi,

• EPDM hava, su ve toz sızdırmazlık fitilleri,

• Başarı ile tamamlanan performans testleri.

• Kapaklı cephe profilleri müşteri tercihine göre belirlenir. 

Kapaklı Cephe

Dışarıdan bakıldığında 50mm genişliğinde alüminyum kapaklar görülür. İsteğe göre yatay ve düşeyde farklı kapaklar seçilebilir. Kapaklı cephelerin silikon cephelerden farkı cam panellerin dışarıdan baskı profilleriyle mekanik olarak sabitlenmesidir.  

Kapaklar bu baskı profilleri üzerine geçirilir. Bu sistemde modüllerden istenilenlere, dışa yada içe açılan gizli kanatların montajı yapılır. Dışa açılan kanatlara dışarıdan bakıldığında açılır.

Makaslı kullanım tercih etmeyenler için doğrama kasa ve kanat profilleri kullanarak normal yada çift açılım alternatifleri entegre edilebilir. Açılı cepheler için fitil ve taşıyıcılarda farklı alternatifler de mevcuttur.

Yarı Kapaklı Cephe

Kapaklı cepheyle aynı prensipte yapılır. Tek yönde doğrusal çizgiler (yalnız düşey veya yalnız yatayda kapak) yapıya görsel zenginlik katar ve farklı bir estetik görüntü elde edilir. Kapak olmayan doğrultuda fuga yerlerinde EPDM fitiller kullanılır.

Kapaklı doğrultuda badem kapak kullanımı yaygındır ancak diğer kapak çeşitleri de mevcuttur. Bu kapaklara uygun pvc kapaklar da mevcuttur. Dışa açılan kanatlara dışarıdan 

Camlar dışarıdan görünmeyen tırnaklarla desteklenebilir.